ליווי פיננסי

 
ליווי פיננסי זהו שיראות שניתן על ידי רואה חשבון שכולל ניתוח של המצב הפיננסי כמו בחינה של פתרונות וגיבוש או ניהול של תכנית הבראה. הרבה מבעלי העסקים, אינם מקפידים על התנהלות נכונה מול הבנקים ונתקלים במצבים של לחץ כמו כיסוי המינוס בבנק או פחד משיקים חוזרים או יצירת אי אמון בין הבנק לעסק.  מי שצופה כי יכול להיות מינוס גדול בחשבון העסק, יהיה חייב להודיע על כך לבנק ואולי אף יקבל הלוואה עד שלקוחות ישלמו את מה שהם חייבים על מנת ליישר את הקו בבנק. במסגרת של ליווי פיננסי יש לבנות תכנית שיווקית בשיתוף עם בעל העסק. התכנית השיווקית, תגדיל את הרווחים של העסק בצורה משמעותית.
 
מה נותן לנו ליווי פיננסי?
 
ההכנה של תזרים המזומנים ודו"ח רווח והפסד, יכול לבטא את הרווחיות בעסק במשך תקופה מסוימת אך דו"ח זה, אינו יכול להראות את הנזילות של הכסף מהלקוחות.  יש עסקים מסוימים כמו בתחום הסיטונאות, הביגוד או יבואנים של  מוצרים שונים שנדרשים לשלם על הסחורה במזומן, הכנה שך תזרים מזומנים תסייע בהתראות עבור חריגות שיכולות להיות צפויות, וכך העסק יוכל לבצע גבייה יעילה של הכספים על מנת מלהימנע מבעיות פיננסיות. ליווי פיננסי כולל גם תכנית עסקית, יש הרבה שמדלגים על השלב החשוב הזה וחבל, כי ללא תכנית עסקית יהיה קשה לראות את הפעילות בעסק. כאשר מבצעים ליווי פיננסי, יש לנהל משא ומתן עם הבנקים במידה ובעל העסק אין לו הבנה כמו רואה חשבון שיודע כיצד להתנהל מול הבנקים או לנהל משא ומתן פורה. רואה החשבון יוכל לרכך את הדרישות ולהגיע לפתרונות יעילים עבור הלקוחות.
 
החשיבות של ליווי פיננסי בתחומים השונים
 
יש הרבה עסקים ומשקי בית שמבינים כי הם צרכים לשפר את הניהול של כספיהם כמו ניהול המערך הפיננסי של העסק או הבית. הליווי הפיננסי הוא תהליך שיכול להיות מותאם ללקוחות ומוצא פתרונות לבעיות השונות כמו עזקה של ניהול תיקי השקעות ללקוחות ושליטה בתחום הכספי. בגלל המצב היום הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי, הרבה אנשים מבינים כי הם חייבים שירות של ליווי פיננסי על מנת להתנהל נכון.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מענה אנושי לעסקים