ייעוץ ארגוני

 
ייעוץ ארגוני זה תחום שמתפתח במהירות בשנים האחרונות. יש מטרייה רחבה הכוללת כמה תחומים הקשורים אל ייעוץ ארגוני כמו אימון עסקי, ליוו אסטרטגי ואבחון פנים ארגוניים. למרות שפעם, ייעוץ ארגוני  הה תחום לא מוכר, היום אין כמעט חברות גדולות שאין להם יועץ ארגוני. ייעוץ ארגוני דומה לפסיכולוג, יש לו את הגשה הדומה, היות והרבה יועצים ארגוניים הגיעו מהרקע הפסיכולוגי. גם היצירה של הקשר הראשוני עם הלקוח היא חשובה, חשוב כי תהיה איזה שהיא כימיה בין היועץ הארגוני ללקוח. בדרך כלל הקשר הראשוני עם היועץ הארגוני הוא חשוב וחבל לדחות אותו. ייעוץ ארגוני הוא תהליך ממושך הדורש זמן והתארגנות על מנת להגיע לשינוי הרצוי בחברה בה היועץ הארגוני מועסק.
 
למי מתאים ייעוץ ארגוני?
 
הייעוץ הארגוני יכול להתאים לארגונים שונים שנמצאים תחת תהליכי שינוי, אם בתהליך צמיחה ועוד. יש יותר ארגונים המשלבים פעילות של פיתוח וייעוץ ארגוני בניהול שוטף של הארגון. האתיקה של הייעוץ הארגוני דורשת כי היועץ הארגוני יפעל להעצמה של המנהלים שהוא עובד עמם. ייעוץ ארגוני, מתמקד בתהליכים שונים שקורים בתוך תחומי ההכשרה והליווי של בעלי תפקידים. היועץ הארגוני, מטרתו לשפר ולפתח את האפקטיביות של הארגון. הרבה ארגונים מעוניינים להגיע ליעילות מרבית, התפקיד של היועץ הארגוני זה לבחון את מידת ההתאמה של המטרות והיעדים לארגון. היועץ הארגוני, מחפש את התהליכים החשובים, ועליו לזהות ולהגדיר אירועים מרכזיים שמתרחשים בארגון עצמו. על היועץ הארגוני להניע עובדים, לדאוג לתקשורת פנים ארגונית.
 
אילו תפקידים נדרשים מיועץ ארגוני?
 
על היועץ הארגוני יש לשפר את תהליכי השירות הפנימי והחיצוני וללוות מנהלים, לפתח מיומנות של מנהלים, לפתח צוותים, הטמעת תהליכי למידה והפקת לקחים, ללוות תהליכי התייעלות וצמצום, ללוות עובדים בתהליכי פרישה ופיטורין וסיוע בהקמה וליווי של משאבי אנוש. ייעוץ ארגוני יודע להקנות כלים ספציפיים לדרישות שלכם. הרבה מוסדות וארגונים שונים נעזרים ביועצים שונים כמו יועצים ארגוניים. היועץ הארגוני יעבור במחלקות ויבין היכן יש בזבוזים מיותרים או במידה וישנה חוסר יעילות בעסק או בחברה. היועץ הארגוני יישב עם ראשי החברה ויחפש דרכים למצוא פתרון מוצלח על מנת שהעסק או החברה ינוהלו בהצלחה.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מענה אנושי לעסקים